پزشک خانواده Cover Image
پزشک خانواده Profile Picture
287 کاربران

اصول ده گانه در پیشگیری از سرطان 2015 ژانویه

«پیام اول : از مصرف دخانیات پرهیز کنید. پیام دوم : فعالیت بدنی منظم داشته باشید. پیام سوم: وزن خود را در حالت ایده آل نگه دارید. پیام چهارم : تغذیه سالم داشته باشید. پیام پنجم: خود را در برابر عفونت ها محافظت کنید. پیام ششم: از پوست خود محافظت کنید. پیام هفتم : در منزل و محیط کار اصول ایمنی را رعایت کنید. پیام هشتم: زندگی روانی معنوی سالمی داشته باشید. پیام نهم : زندگی اجتماعی سالمی داشته باشید. پیام دهم : در صورت دارابودن علایم هشداردهنده سرطان به پزشک مراجعه کنید.»

پسند

توجه

کبد مانند کلیه جایگزین ندارد و موقعی متوجه خواهید شد که از بین رفته است

*** علل اصلی از بین برنده کبد***

1.مصرف روغنهای ناسالم

2. مصرف غذاهای نپخته یا سرخ کردنی های بیات

3 . مصرف مواد نگهدارنده، افزودنی ها، رنگ های خوراکی و شیرین کننده های صنعتی

4. مصرف بی حد دارو

5. دیر خوابیدن

6. نخوردن صبحانه

7. ادرار نکردن پس از بیدار شدن

8. پر خوری

لطفا \"به اشتراک بگذارید\"

پسند

نوشیدنی که آلزایمر را از انسان دور می‌کند

قهوه یکی از پرطرفدارترین نوشیدنی‌های جهان است به طوری‌که اگر میانسالان از این نوشیدنی خوش‌طعم و خوشمزه استفاده کنند کمتر به بیماری آلزایمر دچار می‌شوند.
براساس نتایج تحقیقات کارشناسانه‌ای که بر روی افراد با مصرف قهوه صورت گرفته است نوشیدن قهوه اثر چشمگیری بر افزایش یا کاهش سرطان لوزوالمعده یا کلیه نمی‌تواند داشته باشد، اما ممکن است مواد موجود در قهوه مانند کافئین، پلی فنولی و مواد فرار معطر خطر ابتلا به سرطان را در افراد کاهش دهد.
زنان باردار نیز می‌توانند از این نوشیدنی استفاده کنند اذعان داشت: مادران باردار نیز می‌توانند از این نوشیدنی استفاده نمایند، البته لازم به ذکر است در بین زنان باردار مصرف روی 200 میلی گرم یا یک تا 3 فنجان قهوه کفایت می‌کند.

پسند

بیماری مانیا چیست؟

بیمار مانیك ممكن است احساس شادی عجیبی در خود داشته باشد


مانیا یک نوع بیماری روانی است که با ایجاد اختلـال در فرد باعث بروز تغییرات و دگرگونی ‌هـای ناگهانی در رفتار، حالـات، انرژی و توانایی عملکرد فرد مبتلا میشود.


حتما مطالعه کنید. http://www.parsine.com/fa/news/124029/%D8%A8%DB%8C%D9%85%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%A7-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA


http://www.parsine.com/fa/news..../124029/بیماری-مانیا

پسند
پیش 8 سال - ترجمه

در واقع میوه سبزرنگی نظیر چغاله بادام كه كال و نارس است سرشار از كلروفیل است. كلروفیل داخل بدن در مسیر كانال گوارشی به تولید منیزیم كمك شایانی می‌كند و از آنجا كه منیزیم برای كاهش گرفتگی عضلات نقش بسزایی دارد، خوردن متعادل آن می‌تواند تا حدی در بهبود گرفتگی عضلات مفید واقع شود.

از سوی دیگر این نوبرانه تركیبات اسیدی دارد كه وجود آنها در معده مانع آسیب رسیدن به بافت معده و بروز سرطان معده می‌شود؛ البته باید گفت این نوبرانه از نظر ویتامین C كامل نیست و كم كالری بودن آن نیز موجب لاغری نمی‌شود.

این میوه اغلب هضم سنگینی دارد و از آنجا كه با هدف كسب سود بیشتر توسط باغداران با وسوسه دلالان و واسطه‌ها زودهنگام عرضه می‌شود بیش از حد كال و نارس بوده و طبیعت آن بسیار سرد است به گونه‌ای كه فرد با مصرف بیش از اندازه آن به اصطلاح عامیانه سردی می‌كند و گاهی دچار عوارضی از قبیل دل‌درد، تهوع، اسهال و سردرد می‌شود.

اگر چغاله بادام به صورت بهداشتی كمپوت، خورش یا ترشی شود مصرف متعادل آن می‌تواند تا حدودی مواد مغذی را به بدن برساند.چون این میوه با پوست مصرف می‌شود باید حتما در ضدعفونی كردن و شستن آن دقت كرد.


http://www.beytoote.com/images/stories/cookery/co37.jpg

پسند