فیسکوب ایرانیان - parsa-999 - جمشید خضرپور
سلام دوست عزيز،
به شبکه اجتماعي فیسکوب ایرانیان خوش آمديد. براي استفاده از تمام امکانات شبکه ، شما بايد عضو اين سايت باشيد.
عضويت در شبکه اجتماعي فیسکوب ایرانیان رايگان است و هميشه هم رايگان خواهد ماند!
براي عضويت بر روي اين [لينک] کليک کنيد.


جمشید خضرپور
مدت زمان عضویت: 4 سال و 9 ماه و 17 روز و 23 ساعت و 39 دقيقه قبل
انسان ارامی هستم از جنجال و هیاهو بیزارم به ... [درباره]
مطالعه- ورزش- شنا - [علاقه]

6320
نام کاربری: parsa-999
نام واقعی: جمشید خضرپور

جمشید خضرپور 
جمشید خضرپور

ترور ولیعهد اتریش بهانه جنگ جهانی اول-:::گاوریلو پرنسیپ و پنج نفر همدستش پس از اطلاع از سفر ولیعهد اتریش به سارایوو موقعیت را برای ضربه زدن به امپراتور سالخورده اتریش فرانتز ژوزف اول که 84 سال داشت ، مناسب دیدند.

در بامداد روز 28 ژوئن ابتدا یک بمب به سوی خودروی حامل آرشیدوک فرانتز فردیناند و همسرش در یکی از خیابان های شهر سارایوو پرتاب شد و یک افسر همراه آنها بر اثر انفجار مجروح گردید.

اندکی پس از این حادثه آرشیدوک و همسرش برای جویا شدن از وضع سلامتی این افسر بسوی بیمارستان حرکت کردند ، اما راننده در انتخاب مسیر اشتباه کرد و وارد یک کوچه شد و سر یک پیچ از سرعت خود کاست.

گاوریلو پرنسیپ که در آن نزدیکی حضور داشت با سلاح کمری از فاصله ای بسیار نزدیک دو گلوله به سوی خودرو شلیک کرد.

دوشس سوفیا دوهوئنبرگ ، همسر فردیناند درجا کشته شد و خود او نیز به فاصله 10 دقیقه بر اثر جراحات درگذشت. گاوریلو و دیگر همدستانش دستگیر شدند.در روز دوم ژوئیه سال 1914 میلادی سه نفر از آنها اعتراف کردند سلاح ها را توسط گاردهای مرزی صربستان دریافت کرده اند.

دربار وین از صربستان خواست مسببین این سوءقصد مجازات شده و مقامات امپراتوری اتریش - مجارستان برای تحقیق عازم صربستان شدند. اما صربستان که از حمایت امپراتوری روسیه برخوردار بود ، درخواست دربار وین را رد کرد.

به این ترتیب ، در روز 28 ژوئن سال 1914 میلادی آرشیدوک فرانتز فردیناند ولیعهد امپراتوری اتریش - مجارستان و همسرش دوشس سوفیا دوهوئنبرگ در شهر سارایوو توسط یک تروریست صرب به قتل می رسند.‌صربستان درخواست منطقی دربار وین برای تحقیقات مستقل در مورد این حادثه را به پشت گرمی روسیه نمی پذیرد.

در واقع نیکلای دوم تزار روسیه که با ناآرامی ها و آشوب های داخ

j. khzerpour

2

این مطلب را پسند کرده اند.
جمشید خضرپور 
جمشید خضرپور

بر خلاف عقايد عوام كه در گذشته عيد نوروز را عيد 9 روز ميپنداشتند نوروز در لغت به معناي (روزنو) است نوروز اولين روز سال نو پارسي است كه از نظر علم ستاره شناسي دقيقا برابر با اغاز بهار محسوب ميشود روايت است كه جمشيد پادشاه باستاني ايرانيان كه قهرمان اساطيري ارياييان و اولين كسي است كه با ساختن كشتي به كشف دريا ها و سرزمين هاي ناشناخته پرداخت نوروز را به عنوان جشن رسمي سال نو انتخاب كرد طبق داستان هايي كه وجود دارد هنگامي كه جمشيد سومين بار به كشف سرزمين هاي ناشناخته رفت دستور داد كه اخرين روز اكتشاف نوروز روزگاري نو براي نژاد ايرانيان ناميده شود ----- norooz in word means new day . it is the new day that starts the persian new year the exact astronomical begining of the spring........
...

j. khzerpour

1

این مطلب را پسند کرده اند.
جمشید خضرپور 
جمشید خضرپور

تو را دارم ای گل، جهان با من است

تو تا با منی، جان جان با من است

چو می‌تابد از دور پيشانی‌ات

كران تا كران آسمان با من است

چو خندان به سوی من آیی به مهر

بهاری پر از ارغوان با من است !

كنار تو هر لحظه گويم به خويش

كه خوشبختی بی‌كران با من است

روانم بياسايد از هر غمی

چو بينم كه مهرت روان با من است

چه غم دارم از تلخی روزگار،

شكر خنده آن دهان با من است

j. khzerpour

1

این مطلب را پسند کرده اند.
جمشید خضرپور 
جمشید خضرپور

آه
باز این دل سرگشته من
یاد ‌آن قصه شیرین افتاد
بیستون بود و تمنای دو دوست
آزمون بود و تماشای دو عشق
در زمانی که چو کبک
خنده می زد شیرین
تیشه می زد فرهاد
کار شیرین به جهان شور برانگیختن است
عشق در جان کسی ریختن است
کار فرهاد برآوردن میل دل دوست
رمز شیرینی این قصه کجاست
که نه تنها شیرین
بی نهایت زیباست
آن که آموخت به ما درس محبت می خواست
جان چراغان کنی از عشق کسی
به امیدش ببری رنج بسی
تب و تابی بودت هر نفسی
به وصالی برسی یا نرسی
سینه بی عشق مباد

j. khzerpour

2

این مطلب را پسند کرده اند.
جمشید خضرپور 
جمشید خضرپور

داستانی از انیشتین.
از jamshid khzerpour

یکبار اینشتین از پرینستون با قطار در سفر بود که مسئول کنترل بلیط به کوپه او آمد. وقتی او به اینشتین رسید ، انیشتین بدنبال بلیط جیب جلیقه ا ش راجستجو کرد ولی نتوانست آنرا پیدا کند. سپس در جیب شلوار خود جستجو کرد ولی باز هم بلیط را پیدا نکرد. سپس در کیف خود را نگاه کرد ولی بازهم نتوانست آنرا پیدا کند.بعد از آن او صندلی کنار خودش را جستجو کرد ولی بازهم بلیطش را پیدا نکرد.
مسئول بلیط گفت : دکتر اینشتین ، من می دانم که شما که هستید . همه ما به خوبی شما را میشناسیم و من مطمئن هستم که شما بلیط خریده اید، نگران نباشید. و سپس رفت. در حال خارج شدن متوجه شد که فیزیکدان بزرگ دست خود را به پایین صندلی برده و هنوز در حال جستجوست.
مسئول قطار با عجله برگشت و گفت : " دکتر انیشتین ، دکتر انشتین ، نگران نباش ، من می دانم که شما بلیط داشته اید، مسئله ای نیست. شما بلیط نیاز ندارید. من مطمئن هستم که شما یک بلیط خریده اید."
اینشتین به او نگاه کرد و گفت : مرد جوان ، من هم می دانم که چه کسی هستم. چیزی که من نمی دانم این است که من نمی دانم کجا دارم میروم.

j. khzerpour

4

این مطلب را پسند کرده اند.

1

این مطلب را داغ کرده اند.
جمشید خضرپور 
جمشید خضرپور

بهلول که اسم اصلی او «وهب بن عمرو صیرفی کوفی» است، در قرن دوم هجری در شهر کوفه متولد شد.وی به روایتی برادر مادری هارون الرشید(خلیفه عباسی) و به روایتی پسرعموی او بود.واژه بهلول در عربی به معنای «شاد و شنگول» است.از معانی دیگر "بهلول":مرد خندان،کسی که خوبی های زیادی دارد،صاحب صورت زیبا،شخص بذله گو و در عین حال حق گو و حاضرجواب می باشد.اشخاص دیگری هم به این اسم بوده اند ولی بهلول معروف همان شخصی است که از شاگردان مخصوص امام صادق{ع} و از محبان اهل بیت بوده است.هنگامی که هارون الرشید برای بقای خلافت بیم زیاد از پسر امام صادق یعنی امام موسی کاظم داشت سعی داشت ایشان را به قتل برساند از بهلول نیز خواست تا فتوا دهد اما بهلول مخالفت میکرد و به مقتضای وقت و راهنمایی امام کاظم{ع} خود را به جنون و دیوانگی زد تا از درخواست هارون خلاصی یابد.در این حال پند و اندرزهای خود را با بیانی شیرین میگفت و گاه خلیفه وقت را رسوا و محکوم می ساخت.علمای شیعه بطور معمول او را از علما و عرفا می دانند و همچنین اشعاری به او منتسب است.بهلول در حاضرجوابی و حل مسائل،سرآمد فضلای عصر خود بود.او در سال 190 هجری قمری در گذشت و مقبره او در بغداد است.

j. khzerpour

4

این مطلب را پسند کرده اند.

2

این مطلب را داغ کرده اند.
جمشید خضرپور 
جمشید خضرپور

نوستراداموس فرانسوی تا به حال هزاران اتفاق را پیش بینی کرده است و تاریخ نگاران معتقدند که بیش از نیمی از آن ها درست بوده. شاید یکی از مهم ترین آنها درباره سه ضد مسیحی باشد که اثرات بسیاری را در جامعه آن زمان گذاشته بودند. یکی از آنها ناپلئون بود که به او لقب آدمکش و قاتل را داده بودند. او گفته بود که پادشاهی نزدیک ایتالیا متولد خواهد شد که بر روی زمین سلطنت می کند و کم کم تبدیل به یک آدمکش خواهد شد. دومین ضد مسیحی که نوستراداموس به آن اشاره می کند هیتلر است.

او درباره هیتلر می گوید: “در جایی در عمق اروپا، از یک خانواده فقیر فرزند پسری متولد خواهد شد که باعث قتل بسیاری از مردم بیگناه خواهد شد. شهرت او به شرقی ترین نقطه زمین هم خواهد رسید”.

بسیاری از مردم فکر می کنند که حتماً سومین نفر صدام حسین و یا اسامه بن لادن است. اما طبق پیش بینی های نوستراداموس این شخص کسی از خاورمیانه است.

او می گوید: “در یک کشور عربی فرزندی متولد می شود که با کلاه آبی رنگ وارد اروپا می شود. او شروع به ترور انسان های بیگناه می کند”. علاوه بر این، نوستراداموس اتفاقی مشابه ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ که در آمریکا بود را پیش بینی می کند. او می گوید : “آسمان ۴۵ درجه می سوزد و این آتش به نزدیکی های شهر جدید می رسد”. در این جمله، نوستراداموس اشاره به شهری جدید در آمریکا، در ۴۵ درجه عرض جغرافیایی می کند. کارشناسان معتقدند که این شهر نیویورک است.

j. khzerpour

5

این مطلب را پسند کرده اند.

2

این مطلب را داغ کرده اند.
جمشید خضرپور 
جمشید خضرپور

دلا دیده دوربین برگشای:::: در این دیر دیرینه دیر پای:::: به عبرت نظر کن که که گردون چه کرد:::: فریدون کجا رفت و قارون چه کرد:::: پی گنج بردند بسیار رنج:::: کنون خاک ریزند بر سر چو گنج:::: به مردار جوئی چو کرکس مباش:::: گرفتار هر کس و ناکس مباش::

j. khzerpour

4

این مطلب را پسند کرده اند.
جمشید خضرپور 
جمشید خضرپور

دوست دارید بهتون بگم چند تا برادر چند تا خواهر هستید... تعداد برادر ها بعلاوه 3 حاصل ان ضربدر 5 حاصل بعلاوه 20 حاصل ضربدر 2 حاصل بعلاوه 5 حاصل بعلاوه تعداد خواهر ها در پایان حاصل را از 75 کم کنید . جواب یک عدد 2 رقمی سمت چپ دهگان برادرها سمت راست یکان خواهر ها .........

j. khzerpour

4

این مطلب را پسند کرده اند.
جمشید خضرپور 
جمشید خضرپور

روزی مردی داخل چاله ای افتاد و بسیار دردش آمد …
یک پدر روحانی او را دید و گفت :حتما گناهی انجام داده ای!
یک دانشمند عمق چاله و رطوبت خاک آن را اندازه گرفت!
یک روزنامه نگار در مورد دردهایش با او مصاحبه کرد!
یک یوگیست به او گفت : این چاله و همچنین دردت فقط در ذهن تو هستند در واقعیت وجود ندارند!!!
یک پزشک برای او دو قرص آسپرین پایین انداخت!
یک پرستار کنار چاله ایستاد و با او گریه کرد!
یک روانشناس او را تحریک کرد تا دلایلی را که پدر و مادرش او را آماده افتادن به داخل چاله کرده بودند پیدا کند!
یک تقویت کننده فکر او را نصیحت کرد که : خواستن توانستن است!
یک فرد خوشبین به او گفت : ممکن بود یکی از پاهات رو بشکنی!!!
سپس فرد بیسوادی گذشت و دست او را گرفت و او را از چاله بیرون آورد…!

آنکه می تواند، انجام می دهد و آنکه نمی تواند، انتقاد می کند.
جرج برناردشاو

j. khzerpour

5

این مطلب را پسند کرده اند.
جمشید خضرپور 
جمشید خضرپور

مرا عهدی ست با یاران که تا جان در بدن دارم::: هواداران کویش را چو جان خویشتن دارم::: خدا را ای رقیب امشب زمانی دیده بر هم نه::: که من با لعل خاموشش نهانی صد سخن دارم::: ( شب

j. khzerpour

3

این مطلب را پسند کرده اند.
طرفداران آقا امام زمان عج 
طرفداران آقا امام زمان عج

اللهم صل علی محمدوال محمدوعجل فرجهم

سلام بر دل هایی که در کلاس انتظار غیبت نکردند . . . !

14

این مطلب را پسند کرده اند.

1

این مطلب را داغ کرده اند.
ناهید(خانم معلم ) 
ناهید(خانم معلم )

به خودت کمی اهمیت بده ..
وگرنه لا به لای زندگی از بین میروی ..
و هیچ کس هم نمیفهمد …

"کوتزی"

عشق یعنی با خدا تنها شدن

15

این مطلب را پسند کرده اند.

2

این مطلب را داغ کرده اند.
جمشید خضرپور 
جمشید خضرپور

مادام اسكلودووسكا) درهفتم نوامبر 1867 در ورشو متولد شد در23 سالگي براي دريافت دانشنامه ليسانس علوم از سوربن به پاريس رفت درسال 1895 با پير كوري استاد فيزيك وشيمي شهر پاريس ازدواج كرد ماري پس از ازدواجش به نام ماري كوري معروف گرديد وي براي گذراندن دوره دكترا ي خود به پيشنهاد شوهرش در صدد جستجوي اجسامي غير از اورانيوم كه داراي همان خواص باشند برامد مادام كوري وشوهرش هر دو مشغول كار شدند و روزهاي 18 و26 ژوييه .م به اكتشاف پولونيوم وراديوم موفق گرديدند پيركوري درسال 1906 در سن 47 سالگي به علت تصادف با اتو مبيل در گذشت مادام كوري پس از مرگ شوهرش به مطالعات خود ادامه داد و در سال 1910 موفق به كشف اورانيوم خالص گرديدمادام كوري در 4 ژوييه 1934 . 28 سال پس از شوهرش در گذشت.............

j. khzerpour

2

این مطلب را پسند کرده اند.

1

این مطلب را داغ کرده اند.
جمشید خضرپور 
جمشید خضرپور

در همه دیر مغان نیست چو من شیدایی خرقه جایی گرو باده و دفتر جایی

دل که آیینه شاهیست غباری دارد از خدا می‌طلبم صحبت روشن رایی

شرح این قصه مگر شمع برآرد به زبان ور نه پروانه ندارد به سخن پروایی

کشتی باده بیاور که مرا بی رخ دوست گشت هر گوشه چشم از غم دل دریایی . حافظ

j. khzerpour

2

این مطلب را پسند کرده اند.

1

این مطلب را داغ کرده اند.

دوستان

همه »

دوست شده ام

همه »

گروه‌ها

آخرین بازدیدکنندگان

(3093دفعه)
ابتدا وارد سایت شوید .

دعوتنامه

جمشید خضرپور کسی رابه جامعه مجازی فیسکوب ایرانیان معرفی نکرده است.